Obohaťte svůj jídelníček o výživné a křupavé klíčky

0

Máte na něco chuť? Co třeba zpestřit svůj fádní a okoukaný jídelníček trochou křupavé zeleniny, která je nabitá vitamíny, a především potěší vaše chuťové pohárky!

mungo

Nebudete kvůli tomu muset obíhat obchody se zeleninou ani se potit při okopávání záhonů. Bohatě postačí, když si pořídíte praktickou sadu na klíčení a pustíte se do pěstování křupavých výhonků rostlin. Takové mladé klíčky jsou doslova nabití vitamíny, enzymů i minerály, a samozřejmě i hromadou dalších zdraví prospěšných látek, které vašemu tělu přijdou vhod. Ale to ještě zdaleka není všechno!
Na výhoncích rostlin je skvělé i to, že jsou v podstatě nevyčerpatelnou studnicí barev, chutí a vůní. Takže pokud hledáte nějaké zpestření svého jídelníčku a chcete uspokojit náročné chuťové pohárky, tak se jedná o ideální volbu pro vás.

Semen, která můžete klíčit, je opravdu mnoho. Na trhu je jich k tomuto účelu dostupných prakticky několik desítek druhů. A věřte tomu, že máte z čeho vybírat. Na výběr jsou chutě sladké i pikantní, kyselé i pálivé, můžete mít výhonky šťavnaté a velké i nepatrné, a přesto zajímavé, třeba svou nevšední výraznou barvou. Ať už tedy sáhnete po sójových klíčcích, červeném zelí nebo populárních chia semínkách, tak toho jednoznačně nebudete litovat.

řeřicha

Jistě je na místě zmínit, jak vlastně takové klíčení semínek vypadá. Jde to raz dva a začátek klíčení dělí od konzumace výhonků pouhých několik dnů. Za tu dobu je potřeba semena nechat nabobtnat a pravidelně je prolévat vodou, vystavit je světlu a postarat se o příjemnou teplotu, a to je celé. A s chytrou speciální nádobou na klíčení jako je miska anebo sklenice na klíčení je celý proces ještě snazší.
Naopak s konzumací klíčků asi není potřeba nikomu radit. Můžete je jíst jak syrové, tak jako součást různých salátů a pomazánek anebo polévek anebo ještě na tisíc jiných způsobů. A pokud vypěstujete více, než v daný den sníte, uložte klíčky do lednice. Anebo se o ně můžete podělit se svými přáteli.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.