Kolektiv, který je složený z žen

0

Jistě každý zažil situaci, kdy nastoupíte do práce a ejhle, kolektiv se skládá pouze z žen. Pro někoho to může znamenat, že vyhrál na plné čáře. Jiní se nad tím mohou pozastavit, leknout a zdrhnout co nejrychleji to jde. Kolektiv, který je obsazen ženami, sice napohled může vypadat jako pohoda. S kolegyněmi dáte kafíčka, pokec, proberete různé věci, které jsou před mužem tabu. Ale ve skutečnosti to může značit jisté problém.

Představte si, že nastupujete do práce, kde je ženský kolektiv. Vedoucí, která Vás přivítá na pohovoru Vás informuje o tom, jak to tam funguje a poskytuje bližší informace. Vede řeči typu, jak mají skvělý kolektiv, které nemá žádné problémy. Informuje Vás o tom, jak si s nimi budete rozumět. Jenže po čase, kdy jste nastoupila do práce zjistíte, že je to úplně jinak. Jedna pomlouvá druhou. Směny se Vám míchají a vy pracujete pokaždé s nějakou jinou kolegyní, kde zjistíte jak moc fajn už to není.

Usměvavé kolegyně v kanceláři

JE SUPER MÍT KOLEKTIV POUZE Z ŽEN? NEBO JE TO BOJ, KDO Z KOHO?

Jak pro koho!

Hodně záleží i na tom, v jakém jsou ženy postavení. Zda mají mezi sebou sokyni. Samozřejmě záleží na charakteru žen, které sdílí společné pracoviště. Může se stát, že budete mít na Vaši směně ženu nebo slečnu, se kterou budete báječně vycházet. Dokonce budete mít společné zájmy. Nemusí mezi Vámi vzniknout žádný konflikt. Je ale pravdou, že je to velmi malá pravděpodobnost.

Vzhledem k tomu, že ženy jsou velmi emotivní, dochází u nich často k rychlím závěrům, které nejsou na místě. Každá žena je jiná, ale ve skutečnosti se moc neliší. Ženy jsou rády středem pozornosti a jejich oblibou je, neustále něco řešit a rozebírat. Tak jako můžete mít v ženském kolektivu klid, může to být i noční můra, ze které by jste se ráda probudila. Nejen že nedochází ke stejným názorům a shodám, může dojít i na horší situace, kdy máte tendenci utéct a nikdy už nepracovat s ženami.

POMLUVY A NEUSTÁLE DOHADY

Pokud nastoupíte do ženského kolektivu, tak trochu musíte počítat s tím, že se bude pomlouvat. Ženy rády řeší, musí být neustále součástí dění. Postačí jen to, že ji budete méně sympatická a už budete zařazena do škatulky pomlouvaných. Nemusíte být ani na vině, prostě ji z nějakého důvodu nesedíte.

Když se dohadují ženy, je možná lepší se mezi ně nějak nevměšovat nebo budete další na řadě. I když se to zdá jako přehnané, ženy se celkově rády hádají a skoro vždy mají pravdu.

Dvě ženy v kanceláři u počítače

JE NĚJAKÁ ŠANCE, SE V ŽENSKÉM KOLEKTIVU UDRŽET A NEZBLÁZNIT SE?

Otázkou spíše je, kolik toho vydržíte. Pokud se ale budete držet stranou a nedovolíte aby se do Vás zakously, pak máte šanci pro klidnější pracovní podmínky. Důležité si je nepřipouštět k tělu a nesdělovat jim svoje soukromé záležitosti, které by mohli být později použity proti Vám. Základem si hledět svoji práce, dělat co máte. Zbytečně na sebe nějak neupozorňovat . Tak jako ženy jsou krásná stvoření, umí být taky pěkně zákeřné a závistivé. Nezbláznit se v davu žen není úplně tak jednoduché a stojí za tím spousta trpělivosti. Umí pěkně zamávat s psychikou, ale nesmíte se nechat.

Mnoho žen na pracovišti, značí mnoho slepiček na dvorečku. Nejlepší obranou je, zůstat samostatnou slepicí, která se kouká z druhé řady.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.