Levné ubytování v Českých Budějovicích má své kouzlo i na podzim

0

Letní období je typické pro cestování a čerpání dovolené a tak se nelze divit, že právě tehdy tu narazíte ve městech i v přírodě na mnoho lidí, kteří dostali podobný nápad, jako vy. Jestliže však chcete více klidu na cestách, a máte raději větší soukromí, zajistěte si levné ubytování v Českých Budějovicích buď zjara, anebo třeba klidně na podzim.

centrum Českých Budějovic

Ani na podzim se tu nebudete nudit

Podzimní čas tu můžete trávit v poklidné atmosféře okolní přírody Blanského lesa na cestách po některé z cyklotras, vedoucích podél atraktivních lokalit, jako jsou klášter Zlatá Koruna, Holubov, Srnín a Třísov. Tato místa poskytují překrásné výhledy do krajiny a právě na podzim tu vynikne jejich svérázná krása, barvícími se listy listnatých stromů.

městský park v Českých Budějovicích

Pro cyklistiku či výlety autem jsou jako stvořená i průmyslem nezasažená místa na horním toku Lužnice, od Nové Vsi přes Majdalenu až k Rozvodí Staré a Nové řeky, k osadě Stříbřec, včetně Stráže nad Nežárkou, zámečku Jemčina a největšího českého rybníka Rožmberk. Podzimní krajina Babího léta vás tu ponoří do zvláštního rozpoložení krajiny ticha a rozjímání.

A chcete-li si podzim užít dosytnosti, doporučujeme výlet k přehradě Lipno, k Čertovým proudům a do oblasti, která byla čtyřicet let uzavřena bariérou tzv. Železné opony. Je tu skutečně krásně, zvláště na podzim získá Pošumaví zajímavý vzhled, jehož obdiv můžete podepřít i sběrem hub anebo romantickou projížďkou s převozníkem v Nové Peci napříč lipenskou přehradou.

A když nepřeje počasí? Tehdy bychom vám mohli doporučit zajet na prohlídku zámku v Českém Krumlově a v Hluboké nad Vltavou. Anebo zavítat do zoologické zahrady k zámečku Ohrada, na botanickou zahradu v Táboře, kaktusovou zahradu v Českých Budějovicích, bylinkovou zahradu v Českém Krumlově nebo Zahradu květů či Borůvkovou zahradu v Borovanech.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.