Jak ušetřit na jídle?

0

Nehledě na to, zda se právě nacházíte ve složité finanční situaci, kdy kladete důraz na každou korunu a tomu odpovídá i součet všech Vašich útrat, nebo naopak máte pocit, že ve Vaší domácnosti dochází k příliš vysokému plýtvání ohromného množství zásob, jež ani není v lidský silách spotřebovat, vždy lze učinit nenáročné kroky k zredukování míry zbytečných nákupů potravin.

počítání útrat a zůstatku

Začněte se zvážením každé položky a celkově nutnosti daného nákupu. Vybírejte ceny přiměřené kvalitě a jednoduše se zamýšlejte nad kvantitou zásob. Nenakupovat více, než je nutné, se v tuto chvíli stává naprostým základem.

Dopřát si čas od času potřebuje každý, avšak na denní bázi neupřednostňujte jednorázovou návštěvu restaurace či fastfoodu. Ačkoli se vyhnete zdlouhavé přípravě, zpracovávání surovin a obecně si ulehčíte práci, čímž nastřádáte několik desítek minut času, z peněžního hlediska se Vám taková investice příliš nevyplatí. Doma si za stejnou cenu můžete připravit pokrm nejen na jeden chod, ale třeba i několik následujících.

Nepřejídejte se. Jestliže máte tendenci vyjíst veškeré nalezené dobroty, vyhněte se vytváření přehnaných zásob, nebo se naučte neládovat nepřiměřeným způsobem. Uchované potraviny pak v kuchyni vydrží déle, přičemž budete moci odložit další návštěvu obchodu.
levná svačina

Část populace za vidinou ušetřených mincí sahá po méně kvalitních výrobcích, aniž by si uvědomovala, že tím ve skutečnosti příliš neušetří. Takové produkty se obvykle nepojí s dostatečně dlouhou trvanlivostí, množstvím či výbornou chutí. Proto o to dříve se vrátíte pro jiné zboží.

V neposlední řadě si rozmyslete, zda jste porci opravdu schopni sníst. Pokud nakoupíte řadu kusů jen pro případ, že by nastala obsese s určitým chodem, k čemuž s největší pravděpodobností nedojde, Vašemu rozpočtu moc nepomůžete. Následně se zároveň nebudete muset strachovat, jak všechno jídlo zužitkovat a přejídat se, neboť tomu automaticky předejdete.


Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.