4 partnerské rituály, které byste měli dělat před spaním

0

Každý partnerský vztah má po určitém čase společného soužití tendence upadnout do stereotypu. Především co se týče ranních a večerních rutin, které byly dříve výjimečné a zábavné, po několika letech se z nich však stává nacvičená souhra úkonů, při kterých často ani jeden druhého nepotřebujete.
Pokud si však chceme udržet vztah plný něhy, lásky a společných příjemných chvil, musíme na něm neustále pracovat. A to i tehdy, když si jdeme jen vyčistit zuby. Jsou zkrátka věci, které posilují partnerské pouto a činí společný prostor i domácnost příjemnější a sdílnější.
Jaké večerní rituály provádějí všechny páry, které jsou šťastné a zamilované?
rozzlobená žena
1.       Digitální detox.
Večer by měl patřit vám dvěma. Bez ohledu na to, zda jsou ve vaší domácnosti děti nebo domácí mazlíčci, důležité je pravidlo odložení vašeho telefonu nebo počítače, když jste večer doma. Na to, abyste brouzdali celý den po sociálních sítích nebo řešili pracovní e-maily, máte celý den. Nekažte proto domácí klid svým únikem do online světa. Sáhněte raději po knížce nebo si povídejte s partnerem. Je to rozhodně lépe investovaný čas než zírání do monitoru nebo displeje a nekonečně skrolování obrazovkami.
2.       Povídání před spaním.
Není nic hezčího, než když máte komu večer sdělit, jak jste se celý den měli. Ať už byl váš den hezký nebo negativní, v obou případech se máte komu svěřit a vyslechnout si, co zažíval on. Sdílení je ve vztahu velmi důležité a cenné.
ležící pár
3.       Večerní společné rituály.
Mnoho výzkumů uvádí, že spokojené páry mají pravidelné rutiny a stejné biorytmy. Chodí tedy spát společně a vstávají společně. Pokud je to možné, snažte se navzájem naladit na společnou řeč.
4.       Ložnice bez dětí a domácích mazlíčků.
Když jsme už zmínili společníky ve vaší domácnosti, nutno podotknout, že byste s partnerem měli udržovat vaši ložnici jako společný prostor vás dvou. Nepouštějte (samozřejmě až na výjimky, dle zdravého úsudku) do postele děti ani psy. Budou jednak rušit váš spánek a také párový prostor, kterým ložnice je.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.