Ženské povinnosti

0

Na začátek tohoto článku bych chtěla podoktnout, že jsem žena, ale i přes to se budu snažit tento text nijak nesympatizovat na základě nějakých předpokladů.

Existují činnosti, nad kterými by muži ohrnuli nos, nad kterými by se ani nepozastavili, které je zkrátka nebaví a absolutně je nudí. Nechci teď nijak konstatovat, že typicky ženské práce nemohou mít rádi muži. Naopak, muži jsou skvělí kuchaři, někteří i rádi nakupují oblečení, perou prádlo, myjí nádobí a dělají další činnosti. Když nemají ženskou ruku v domácnosti, nic jiného, než se toho chopit se nedá dělat.
letní pohoda

Mezi takové ty typické ženské činnosti jsou právě ty domácí práce. Uklízení domácnosti patří třeba mezi ty nejdůležitější. Osobně bych asi nezvládla, respektive nepřekousla ten fakt, že bych žila v nějakém pokoji nebo se vůbec pohybovala v objektu, který by byl špinavý. Pod špínou si každý představuje asi něco jiného, to asi nebudeme podrobně rozebírat. Vaření je další bod, který se vztahuje k domácnosti, ale není to typická ženská povinnost. Nedávno jsme vedli s přáteli konverzaci o tom, zda jsou lepší kuchařky či kuchaři, načež jeden podotkl, že Michelinskou hvězdu mají převážně Češi, ne Češky. Proto nemůžeme na muže při vaření zapomenout. Praní prádla, na to už dnes máme pračku, řekla bych, že snad všichni. Muži se často vymlouvají na to, že neumí daný spotřebič ovládat, proto je lepší, aby to vykonala žena. Abych to shrnula, tak co se domácnosti týče, existuje dnes mnoho pomocníků, jako jsou třeba robotické vysavače, myčky apod. Měli bychom uznat, že ženy zvládají více činností najednou, což bohužel u mužů nebývá tak časté, mají zase své jiné přednosti, kterých by ženy nebyly schopné. Ženy slouží i jako opora nejen svým kamarádkám, ale také i svým protějškům.
odpočinek u moře

Nesmíme opomenout věc, že za každou povinnost by si žena měla dopřát i odměnu, neměla by se bát si dopřát to, co chce.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.