Zámecké vinařství Bzenec

0

Zámecké vinařství Bzenec Iwc-club se nachází v obci Bzenec v jihovýchodním cípu Jihomoravského kraje. Je součástí zámeckého areálu a hospodaří celkem na 540 hektarech vinic, které se nacházejí v mikulovských, slováckých a znojemských podoblastech. Cílem vinařství je obhospodařovat své vinice citlivě k přírodě a ekologicky. Pěstuje jak tradiční odrůdy jako Chardonnay nebo Veltlínské zelené, tak i raritní odrůdy jako Inkoustník nebo Červenošpičák. Díky vinicím, které se nacházejí na různých místech Jižní Moravy, je chuť i vůně vín velmi různorodá, a každé víno je specifické něčím jiným. Toto je zaručeno hlavně odlišnou půdou a povětrnostními podmínkami každé vinice. Díky všem těmhle faktorům je odlišnost a originalita vín opravdu zaručena.

Logo Zámecké vinařství Bzenec

Vinařství snoubí tradiční receptury s moderními technologiemi. Sklepy, kde vzniká výborné víno, disponují velkým množstvím barikových a ručně vyřezávaných sudů, ve kterých víno zraje, ale kvůli málu místa na etiketách to není na lahvích uvedeno. Vína jsou jedinečná díky individuálnímu přístupu, který vinařství věnuje každé jednotlivé láhvi. V současnosti je jedním z nejúspěšnějších českých vinařství a i díky tomu jsou vína hojně oceňována na různých soutěžích. Vína mají garantovaný moravský původ.

Ego Rulandské šedé

Zámecké vinařství Bzenec je osminásobným vítězem Salonu vín ČR, úspěchy ale získává i na poli zahraničních a jiných tuzemských soutěží. Díky svojí prestiži s těmito víny nikdy nešlápnete vedle. Vína jsou vhodná pro všechny druhy příležitostí od posezení s přáteli po oslavu či svatbu nebo jen jako dárek.

V nabídce máme jak vína červená, tak bílá, ale také jedinečný sekt, který zraje v láhvi minimálně 36 měsíců a navazuje na výrobu prvních sektů v České republice. Pokud tedy hledáte kvalitní české víno s moravským původem, určitě si u nás vyberete.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.