Jak si správně vybrat zahradní nábytek

0

Výběr zahradního nábytku je nesmírně důležitý pro každého, kdo rád tráví čas na čerstvém vzduchu, a chce si občas na zahradě odpočinout. Při výběru však hraje roli několik faktorů:

  • umístění nábytku. A to tak, že ne každý nábytek je odolný vůči přírodním živlům, některý je tedy určený pouze k umístění pod přístřešek.
  • způsob užívání. Záleží také na tom, k jakému užívání si nábytek představujete. Například pro klasické posezení s přáteli postačí stůl a židle, zatímco pro válení se už je lepší objemný nábytek s pohodlnými polštáři.
  • materiál. Některý materiál je nenáročný na údržbu, o jiný je třeba pravidelně pečovat. Záleží tedy na vašich časových možnostech.
  • cena. Při výběru je také podstatné to, co si můžete dovolit. Kupovat nekvalitní nábytek za nízkou cenu se totiž nevyplácí, a pokud chcete ušetřit, musíte si vybrat něco jednoduššího.

A jaké druhy zahradního nábytku jsou voleny nejčastěji?

Kovový nábytek

Kovový nábytek obvykle sestává z gauče, či židlí s kovovou konstrukcí, kdy sedací část bývá řešena umělou textilií po vzoru síťoviny. Stůl s kovovou konstrukcí pak obvykle mívá desku z tvrzeného skla. Tento nábytek je bezúdržbový, stačí jej pouze otřít vlhkým hadříkem, případně vyleštit skleněnou desku stolu. Je vhodný i pro venkovní použití, a lze jej pořídit za nízkou cenu. Posezení pro šest lidí s jídelním stolem tak seženete okolo 7 000Kč, pro čtyři osoby s nižším stolkem pak již okolo 4 000Kč.

kovová židle

Plastový nábytek

Plastový nábytek bývá obvykle volen právě pro svoji nízkou cenu. Lidé jej obvykle nenakupují v setech, ale zvlášť stůl, a zvlášť židle. Stůl pak vychází okolo jednoho tisíce korun, a židle na pár stovek. Nevýhodou je pak krátká životnost, jelikož tento druh nábytku se snadno rozbije. Je vhodný i pro venkovní využití, může však mít od slunce vyšisovanou barvu. Jedná se o nábytek bezúdržbový.

Ratanový nábytek

Ratanový nábytek je zákazníky volen především pro svůj vzhled. Obvykle se jedná o set křesel, či pohodlné pohovky, sedacích polštářů a opěrek, a stolku s tvrzeným sklem, či dřevěnou deskou. Tento nábytek seženete v menší sestavě okolo 10 000Kč. Není však příliš vhodný na nezastřešené místo, jelikož vlivem slunečního záření dostává zabrat. Polštáře se pak musejí schovávat kvůli dešti. Je však velmi krásný, a také pohodlný.

ratanový nábytek

Dřevěný nábytek

Co se dřevěného nábytku týče, lze volit mezi klasickým dřevěným nábytkem, či paletovým. Paletový je samozřejmě dražší, a je potřeba k němu dokoupit speciální velké sedací polštáře. Dřevěný nábytek je pak potřeba čas od času natřít, a ošetřit speciálním přípravkem. Je vhodný i na slunce, avšak před deštěm je lepší jej schovávat, není-li speciálně namořený a ošetřený.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.