Tři novinky naší pošty

0

Osmdesát procent lidí již Českou poštu nechce, a používá její služby jen protože musí. Například složenky stále nemají jinou alternativu, nepočítáme-li možnost bankovních účtů.
Přesto jsou zde ještě lidé, kteří chtějí poštu zachránit. Nebudeme tím mínit ovšem vrácení dluhu ve výšitři celé tři miliardy. Ano, tyto drobné dluží poště stát a premiér nedávno prohlásil, že pracuje na tom, aby do roka a do dne pošta obdržela.
Poštovní úřad
Ono se totiž připravuje překvapení hlavně pro zaměstnance. Bude se totiž propouštět. A to větší počet lidí. Hovoří se údajně o počtu až sedmi tisíc osob. Ostatně, už to veřejně prohlásil i ministr vnitra Jan Hamáček. Samozřejmě nezmínil, kdo to bude, ale tak nějak je každému jasné, že to budou zase ti, kteří na poště skutečně pracují. Tedy fyzicky dělají. Ale prý to na službách poznat nebude. Třeba budou poštu a papírky o nezastižení adresátů roznášet drony, nebo robot, uvidíme. Nebo se to zruší úplně a bude se na poštu chodit úplně pro všechno. ČP by jen doručila lístek se sdělením, že u ní něco máte. Za lístek si zinkasuje řekněme dvacet korun.
Druhá novinka je spíše hodně „do plusu“. Ve velmi obsažném a sáhodlouhém rozhovoru s ředitelem divize pro poštovní provoz a logistiku ČP Petrem Cinklem se dozvíme, že je pošta prodělečný podnik. A dokonce, že nechtějí zdražovat. Zato však bude zavedeno dvojrychlostní doručení. Jestli si to představujete tak, že dopisy budou chodit k vám domů dva krát rychleji, tak si to myslete. Ale není tomu tak. Naopak bude běžná pošta doručována jen obden. „Druho rychlostní“ dopisy pak asi denně, a asi i za nemalý příplatek.
Poštovní vůz
Možná to jen pan redaktor špatně pochopil a špatně ventiloval. V každém případě se chystají změny, a to nejen v doručování, ale k prvnímu lednu příštího roku (2020) se má změnit organizační struktura celého cirkusu zvaného pošta. Tak uvidíme.  

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.