Práce na dovolené

0

Umíte na dovolené opravdu vypnout a nepracovat? Ano? Tak to pak patříte opravdu mezi světlé výjimky. Kdy je, ale vypnout zapotřebí? A jak na to? Znáte to, celý rok se těšíte na dovolenou, horlivě před ní ukončujete různé rozdělané zakázky a chcete odjet s čistou hlavou. Přece na dovolené nebudete řešit nějaké pracovní záležitosti. Už vloni jste měli x desítek telefonátu, vidíte naštvanou manželku při pohledu při každém zvonění telefonu. To přece nechcete zažívat opět a znova. Manželka Vás varuje už pomalu s nožem na krku a hrozí Vám rozvodem, pokud se to bude opakovat. A to je o důvod více přece.

práce

Pokud toto na dovolené nezažíváte, patříte mezi světlé výjimky. A že Vás je jak šafránu. Málokdo totiž opravdu dokáže na dovolené vypnout a nevěnovat se práci. Ale dejme si ruku na srdce, dovolená není přece rozmar, na kterém utíkáte z práce, ale selský rozum, který Vám říká, že si odpočinek po celoroční dřině zasloužíte. Tedy pokud musíte pracovat, tak pouze na tom, jak si skvěle odpočinete. Důvod? Pokud se chystáte na dovolené pracovat, tak věřte, že do práce se zpět vrátíte nejen mrzutí a unavení ale už i se zmíněným rozvodem na krku (dobře, tak ne vždy, ale po pár takových dovolených z Vaší hlavou zabořenou v notebooku u nějakých tabulek ze zisky určitě).

RELAX

Tedy udělejte radost svému tělu i manželce a své povinnosti (s tím velkým sebezapřením) přehoďte na jiného pracovníka. Povedlo se? Máte z půlky vyhráno. Odevzdejte s touto prací i služební telefon. Vím trhá to ruce, ale je to vážně nutné. Není potřeba si nechávat skulinku útěku k práci. A věřte, že pokud si opravdu odpočinete vrátíte se nejen svěží, ale s hlavou plnou skvělých nápadů, které Vám mohou přinést nejen pochvalu šéfa, ale také třeba lépe placené pracovní místo anebo minimálně nějakou odměnu na výplatní pásce.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.