Podmínky pro získání hypotéky v roce 2021

0

Ještě donedávna mohl bezproblémový žadatel dosáhnout na celých 100% hypotéky, to je v současné době ale minulost. Většina bank nyní vyžaduje, aby žadatel 30% z ceny nemovitosti financovat z vlastních úspor. To může být pro mnohé do značné míry problém, neboť tak velký finanční obnos je nad jejich síly. Řešení představuje spotřebitelský úvěr, který dokáže pokrýt finanční sumu, kterou banka vyžaduje.

puzzle dům

Podmínky úvěrových produktů Česká národní banka, která povětšinou reaguje na aktuální ekonomickou situaci v zemi. Naposledy tomu bylo v dubnu 2020 jako reakce na nařízení vlády. Podmínky se tak i díky koronavirové krizi do značné míry usnadnily. Pokud tedy stále váháte, zda je pro hypotéku ten správný čas, americká hypotéka kalkulačka Nebankovnihypoteky vám dá na tuto otázku jasnou odpověď. Dle vámi navolených parametrů vám vypočítá výši měsíční splátky a vy snadno zjistíte, zda je pro vás vůbec reálné o hypotečním úvěru uvažovat.

balíček peněz

Mnoho bank pracuje se základními podmínkami, které musí žadatel o hypoteční úvěr splnit. Pojďme si alespoň ty nejzákladnější společně představit.

  • Věk

Věk je jenom číslo, možná platí v milostných vztazích, v bankách je to ale do značné míry podstatný ukazatel. Minimální věk pro schválení jakéhokoliv úvěrového produktu je v současnosti 18 let. Nejvyšší věk pak už blíže zákonem specifikován není. Nejvyšší věková hranice se tak může banku od banky lišit. Zatímco v některých bankách je možné žádat i v postproduktivním věku, jiné tuto možnost neumožňují. Jako vodítko ale může sloužit Českou národní bankou nastavená nejvyšší věková hranice, do kdy má být úvěr splacen. Ta se v současné době pohybuje kolem 65 let. Jedná se však pouze o doporučení a banky na něj samozřejmě nemusí brát zřetel. Žadatel by si však měl dobře rozmyslet, zda bude schopen plnohodnotně splácet i v pozdním věku.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.