Pod markýzou už vás slunce nespálí

0

Svítí vám slunce přímo do domu a jeho sluneční paprsky vás v létě obtěžují? Chtěli byste rozumně a efektivně odstínit svou terasu anebo jiné domovní posezení? Hledáte účinnou ochranu proti slunci při pobytu u bazénu anebo chcete před dotěrnými slunečními paprsky ochránit hosty své kavárny? Ideální řešení, které se o všechno postará, je instalace markýzy na fasádu domu.

červená markýza

Markýzy jsou stále oblíbenějším stínícím prvkem, který lidé využívají jako praktickou clonu proti slunci jak k soukromým, tak k veřejným účelům. Můžete tak na ně narazit u kaváren, obchodů anebo třeba i na běžných domech. Rovněž časté jsou markýzy na terasu.

Nicméně není markýza jako markýza, a pokud máte zájem o kvalitní stínící prvek, který vám bude spolehlivě a dlouho sloužit, vsaďte na osvědčenou kvalitu, jaká vás nezklame. Zajímat byste se proto měli nejen o spolehlivost a robustnost konstrukce, ale také o funkční charakteristiky použité látky. Především na ní záleží, jak dobře vám bude pořízený stínící prvek sloužit.

modrá markýza

Jestliže chcete markýzu využívat jako spolehlivou ochranu před sluncem, měla by mít dostatečný UV filtr – v opačném případě se vám může stát, že vás i ve stínu markýzy slunce nepříjemně spálí. Pokud však máte zájem využívat tuto clonu nejen proti slunci, ale rovněž jako ochranu před větrem i deštěm, měli byste jednoznačně volit nepromokavou a pevnou látku. Zradit by vás neměla ani stálost barev – kvalitní látka totiž ani po letech nevybledne. Volit můžete samozřejmě i mezi trvalou a pohyblivou konstrukcí podle toho, zda máte zájem vybrané místo clonit trvale anebo dočasně podle počasí.

Je tedy jasné, že když si budete vybírat tu pravou markýzu na terasu anebo na jiné místo, měli byste zvážit daleko více faktorů než jen konkrétní barvu a vzor a cenu takového výrobku. Vždyť ověření výrobci vám mohou poskytnout záruku až na několik let života markýzy.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.