Zázrak jménem kočka

0

Mít doma kočku nebo psa láká přibližně třetinu obyvatel Česka. Z nich větší podíl tvoří psi a pouhých pět procent lidí si dovolí experimentovat a pořídit si psa i kočku zároveň. Oba dva jsou však naprosto odlišnými tvory, tedy nejen vzhledově, nýbrž povahově.
Zatímco u psů vás na první pohled zaujme oddanost vůči jejich pánovi, někdy až bezmezná závislost, u koček tomu tak není. Přesto jsou to zvláštní dravci, kteří v našich domovech zdomácněli, a nemůžeme se k nim chovat, jako by to byla divoká zvířata.
kočičí oči

Kočky vyžadují nesmírnou lásku a něhu

Může vám to připadat přehnané, ale každá kočka je nesmírně citlivé zvíře. Zvláště přecitlivělé na hrubé zacházení a na velké změny. Je to tvor nesmírně konzervativní a vyvede ji z míry každá maličkost. Už jen pouhé přeházení nábytku v pokoji vnímá kočka jako zásah do soukromí a trvá jí několik dnů, než si na něco takového zvykne.
Velice těžce snáší každé stěhování do nového prostředí, a pokud není zvyklá cestovat autem, může to pro ni znamenat obrovské trauma. Snažte se tedy, pokud máte v úmyslu mít doma takového tvora, aby měl zajištěn svůj klid v prostředí, které je mu důvěrně známé, a k němuž může pojmout důvěru.
bílošedá číča
Většina koček také špatně reaguje na změnu stravy. Pokud chcete vyzkoušet inovaci v podobě nových granulí nebo konzerv, nahrazujte ty stávající postupně, i kdyby šlo o druh, který kočkám bude více svědčit. Trávicí systém se musí nejprve adaptovat podobně, jako tomu bývá u dětí nebo přecitlivělých dospělých lidí. A jestliže krmíte výhradně granulemi, byť půjde o špičková prémiová krmiva bez obilovin, nezapomínejte na dostatek pitné vody. Mnozí chovatelé tuto skutečnost nedomyslí a neuvědomují si, že jsou granule vysušené a v podstatě bez vody.
olizování pacičky
I přes veškerý dojem, že právě kočky žijí svůj svéhlavý život, naprosto nezávislý na svém lidském majiteli, se tyto šelmy chovají jako domácí zvířata. Toho, kdo je krmí a stará se o ně, považují za součást svého vlastního teritoria a říká se, že jste pro dospělou kočku něco jako její nová matka.

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.