Park Mirakulum

0

Rodinný Park Mirakulum nabízí na ploše 12 ha v přírodě nejrůznější atrakce, při kterých si s dětmi můžete vybrat podle chuti a nálady. Chcete se jen v klidu projít? Je tu Lesní stezka se zvířátky, kde se na naučných tabulích s obrázky a informacemi o nich dozvíte něco, co jste možná ještě neznali. Když budete mít trochu štěstí, můžete vidět lesní zvířata naživo – srnce, daňka, lišku, jezevce, výra, veverku nebo třeba krkavce. Procházet se dá také po Naučných zahradách. K vidění tu jsou v průběhu ročních období některé zemědělské plodiny a byliny. Máte-li rádi romantiku a pohádky, určitě projdete kouzelný hrad s prolézačkami a podzemními chodbami, kam je doporučeno posvítit si baterkou. Tento pohádkový hrad má i osm věží, odkud je výhled do parku. Budete-li mít chuť se osvěžit ve vodě, zavítejte do Vodního světa s malými jezírky, potůčky, fontánkami a kameny k sezení. V plavkách si zde užijete i vodopád a sprchu. Nejedná se o klasické koupání, ale spíše o hraní si ve vodě.

dívka na trampolíně

Pokud máte rádi sportovní vyžití, navštivte Lesní město s Lanovým centrem v korunách stromů. Sklouznout se skluzavkou nebo toboganem si troufnou asi jen ti odvážnější. Vyzkoušet můžete i Tubing – jízdu ve dvou tubingových dráhách na gumovém kruhu. V parku jsou také dvě trampolíny o velikosti 25 krát 13 m. Pro nejmenší děti je v Dětské vesničce trampolína menší. Vyskákat a vydovádět se zde mohou všichni do sytosti. V této vesničce se nacházejí domky různých tvarů a barev. Nechybí tu ani zrcadlová síň, kde se v pokřivených obrazech zrcadel uvidíte prazvláštně a legračně – tedy se smíchu asi neubráníte.

daněk v lese

V malé Mini Zoo si mohou děti prohlédnout a pohladit holandské mini kozy. V přírodním Amfiteátru, kam se vejde až 600 diváků, si přijdou na své milovníci divadelních, hudebních a kouzelnických představení a vystoupení se zvířaty. Zajímavá je také Farma s realistickými laminátovými modely zvířat. Krávy, kozy, koně, husy, slepice, pes a holubi vypadají jako živí. Dobrodružné povahy přiláká Tajemné bludiště, kde se s chutí pustíte do hledání cesty ven ze spleti cestiček mezi hustými habrovými keři. V parku nechybí ani Dětské dílničky pro děti, které rády kreslí a tvoří. V červnu je Park Mirakulum otevřený jen o víkendech, ale o prázdninách každý den od 10:00 – 18:00 hod. Zajímavostí je, že vstupenky na pokladně platí jen osoby od výšky 90 cm včetně. Další informace si lze najít na webových stránkách parku na internetu.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.