Křížky kolem nás

0

Jezdíte autem? Tak to si jistě všímáte křížů, které stojí kolem cest. Malé pomníčky, kde víte, že se stala nehoda, havárie, bouračka, že tam vyhasl něčí život. Můžete uvidět takové ty papírové policisty, kteří nás podvědomě mají přinutit sešlápnout brzdu a je podle předpisů, ale mnohem více působivější jsou právě ony kříže, které kole cest potkáváme. Jedete po cestě a uvidíte kříž, možná i s hořící svíčkou a říkáte si, co asi způsobilo, že tam někdo havaroval a umřel? Je to prudká zatáčka a v ní špatně umístěný strom? Byla tma, nebo pršelo? Byl opilý nebo jen unavený? Byla to náhoda, nebo to udělal někdo úmyslně? Mnoho otazníků, na které nemáte odpovědi a jedete dál.

kříž

Nejen kolem cest najdeme křížky. Znám místo, kde lidé, kteří nenašli jiné, lepší východisko, skáčou pod vlak. Je to místo, kde strojvedoucí neradi projíždějí, vlak houká, že jej nepřeslechne ani hluchý, a přesto je tam nejmíň pět, šest křížků. Stejně tak bývají kříže kolem řek. Vodáci, kteří podcenili divokost vody, pokoušeli osud a zkoušeli sjet řeku po povodních, nebo mládež, která skočila po hlavě do jezu a už nevyplavala.

Vidíte-li někde kříž, víte že se tam stala smutná událost a někdo, kdo tam kříž dal, musí žít s pocitem smutku dál. Je to někdo, komu zůstanou pouze e vzpomínky. Někdo, kdo každý rok přijde ke kříži https://www.lepaso.cz/Krize-c12_854_3.htm zapálí svíčku a ví, že nic nezmění na tom, co se stalo, protože vrátit čas neumíme.

kříž

Jediné kříže, které nemusí znamenat smrt najdeme na vrcholcích kopců a hor. I když i tam jsou stavěné s pokorou, neboť i hory mají své oběti. Vidíme-li kříž, vybaví se nám smrt, ale každý život jednou skončí, jen se snažme, aby to nebylo zbytečně předčasně. Opatrně za volantem, nepodceňovat žádná nebezpečí a vědět, že každý problém má nějaké řešení. Ať ten náš kříž nemáme dřív než přirozeným způsobem.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.