Jak si doslova dojít pro lepší kondici a vzhled

0

Zná to asi řada dospělých a zaměstnaných žen. Organizmus přirozeně stárne, ale tak nějak víme, že tomu můžeme jít naproti a prodloužit dobu, kdy se cítíme fit a ještě mladě. Jako problém ale mnoho žen vnímá především čas, kterého je v průběhu dne stále méně, i když pořád ještě trvá 24 hodin. Najít si např. dvě volná odpoledne týdně na pravidelné navštěvování fitcentra nebo lekcí aerobiku může znít jako utopie a ženy navíc bojují také s přirozeným úbytkem energie.
Každá z nás má však jednoduché a dostupné řešení na dosah ruky, resp. vlastně spíše nohy. Tím lékem je docela obyčejná chůze, která se při správném provedení a pravidelném začlenění do programu může stát prostředkem ke zlepšení kondice, celkové spokojenosti a v neposlední řadě také vzhledu. K tomu, abyste s chůzí jako pravidelnou aktivitou skutečně začala, potřebujete pouze toto základní vybavení:nohy v teniskách.jpg

  • chuť něco změnit a zapracovat na sobě,
  • alespoň půl hodiny ničím a nikým nerušeného času (ideálně hodinu),
  • pevné boty,
  • chodník nebo pěšinu.

Chuť a odhodlání něco ve svém životě a na sobě změnit vám nikdo nedodá, to musí vzniknout ve vaší hlavě. Pokud jde o potřebný čas, půl hodiny až hodinu si každá žena během dne najít může; je to čas jen pro vás a zvolit si ho můžete sama, podle okolností a možností, někdy ráno, někdy odpoledne a někdy třeba později večer. Měl by to být čas nerušený, což znamená, že se ven vydáte bez psa na vodítku, bez tašky na rameni, nebudete nikomu zvedat telefon ani nikomu volat, budete se soustředit jen na sebe a na pohyb. Vyjdete ven v pevných botách, abyste si šetřila nohy, případně si boty můžete doplnit i o ortopedické vložky, kterých je na trhu celá řada a vyrábí se i u nás. Pomohou vám podpořit klenbu vašeho chodidla a zvýšit komfort při zátěži.běžící žena.jpg
Pokud se jedná o techniku chůze, důležité je zejména pravidelné dýchání – vdechujte i vydechujte nosem, nevdechujte vzduch otevřenými ústy, to vám energii naopak ubere. Pokud vám vaše kondice nebo váš dýchací systém nedovoluje vydechovat nosem, můžete vydechovat ústy. Snažte se jít uvolněně, tak, aby se pánev pohybovala krouživým pohybem, to vám bude šetřit klouby a zároveň pomůže zpevnit a vytvarovat střed těla. Paže držte ohnuté v lokti a pohybujte jimi, zapojíte tak i prsní a zádové svaly a budete se lépe posouvat dopředu. Snažte se držet vzpřímeně a jít co nejrychleji. Ideální je jít bez zavazadla a nic nedržet ani v rukou; pokud něco sebou potřebujete, doporučit lze sportovní batůžek, který nemusíte držet, a jeho váha se na zádech rovnoměrně rozloží. Pokud nejste na pravidelnou aktivní chůzi zvyklá, začněte na 30 minutách a postupně čas navyšujte. Když už budete v aktivní chůzi komfortní, můžete v určitých kratších úsecích (třeba od stromu ke stromu) přejít v klus a poté zase v chůzi a postupně i klusové (běžecké) úseky prodlužovat.
Metoda aktivní chůze je nejen jednoduchá, ale překvapivě účinná, a když uvidíte pozitivní efekt, který vám přinese, může se stát i příjemnou a zdraví prospěšnou součástí vašeho dne.
 

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.