Znáte rozdíly mezi klasickou a americkou hypotékou?

0

Portfolio bank i nebankovních společností je vesměs široké, nikoho tak jistě nepřekvapí, že krom hypotéky na rekonstrukci Fahd.cz, výstavbu nebo koupi nemovitosti, můžeme naleznout i poněkud rozdílný hypoteční produkt a tím je jak jinak než americká hypotéka. Jen málokdo ale doopravdy ví, jaký je mezi těmito produkty rozdíl a na co se hodí. Liší se nejenom ve způsobu využití, ale i úrokové sazbě, výši půjčené sumy nebo době splatnosti.

růst financí

Rozdílů mezi těmito dvěma druhy hypoték je tedy celá řada, pojďme si alespoň ve stručnosti představit ty nejdůležitější z nich:

  • Účelovost

Hlavní rozdíl mezi klasickou a tzv. americkou hypotékou tkví hlavně v účelu využití. První zmíněná hypotéka je účelová, to znamená, že peníze z ní lze čerpat jen za určitý účelem. Ve většině případů je to k realizaci vlastního bydlení. Oproti tomu americká hypotéka je neúčelový produkt, který nemá pevně stanovený způsob čerpání peněz. Peníze z ní lze tak hravě využít na koupi nemovitosti, cestování, studium nebo refinancování nevýhodných spotřebitelských úvěrů.

klíče od domu

Aby měly banky jistotu, že peníze z účelové hypotéky použijete dle náležitostí, je zapotřebí veškeré transakce dokládat pomocí účtenek, faktur nebo smluv. Což může pro někoho představovat až příliš papírování a práce navíc.

  • Úroková sazba

I díky neúčelovosti je pro mnohé americká hypotéka jasnou volbou, která představuje pohodlnější způsob financování nemovitosti. Tato pohodlnost je však někdy až draze vykoupena větší úrokovou sazbou. Za pohodlí, kdy není potřeba dokládat vynaložené náklady, je nutní si zkrátka něco málo připlatit. Klasický hypoteční úvěr na bydlení nabízí nejvýhodnější úrokovou sazbu na trhu, i americká hypotéka má velmi příznivý úrok v široké škále všech dlouhodobých spotřebitelských úvěrů, přesto už ne tak výhodný. U účelových hypoték se úrok dostává i pod 2% u amerických je o něco vyšší, v průměru kolem 4%.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.