Zdravé jídlo

0

Člověk bez jídla přežije tři týdny, bez vody tři dny a bez kyslíku tři minuty. Jak kdo, protože někteří umírají hlady po pár hodinách bez jídla. Samozřejmě si děláme legraci, ale pravdou je, že bez jídla to nejde.

Jíte zdravě? Těžká otázka, protože mnoho z nás si představuje zdravou stravu jinak. Takový vegetarián bude považovat za zdravou stravu jen to, co vyrostlo a nedá do úst nic, co bylo živé. Všechny zvířata jsou před nimi v bezpečí. Příznivci raw stravy dokonce ani tu zeleninu či ovoce nebudou tepelně upravovat.

Zdravá strava pro běžného člověka bude hlavně pestrá strava, která bude mít vyvážené podíly bílkovin, sacharidů, tuků a vlákniny. Bude obsahovat jako maso tak i zeleninu a ovoce.

zelenina

Zdravá strava pro sportovce, to bude fitness strava Goodly, která bude obsahovat zvýšený obsah bílkovin.

O stravování toho bylo hodně napsaného a výzkumy přicházejí s novými a novými poznatky, ale nejzákladnější poznatek udělaly už dávno naše babičky. Jezte střídmě, pestře a dávejte přednost tomu, co roste ve vaší krajině. Je prima ochutnat exotické ovoce, ale jablka a ořechy jsou nám bližší a jejich vliv na naše zdraví je dávno ověřený.

ovoce

Poslední výzkumy říkají, že není nutné jíst 5x denně, není nutné jíst alespoň jedno teplé jídlo denně apod. Takže jezte, jak vám to denní režim umožňuje, klidně i jednou denně, ale hlídejte si přibližně, aby váš denní výdej energie byl vyšší než příjem a pak nemusíte mít strach z obezity a přidružených civilizačních chorob. Přidáte-li k tomu trochu pohybu, bude si vaše tělo doslova chrochtat blahem. Všichni tvorové na světě musí jíst, aby přežili. Z toho vznikl potravní řetězec, který v přírodě udržuje rovnováhu mezi jednotlivými druhy zvířat. Jen člověk se naučil pěstovat ovoce a zeleninu, obilí a chova hospodářská zvířata. Bez toho bychom nepřežili. Život by se změnil v boj.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.