Háčkované hračky

0

Jste-li žena, kterou baví ruční práce, šití, pletení, háčkování, macramé apod., je pro vás návštěva textilní galanterie svátkem. Naše babičky uměly plést a háčkovat a celá rodina chodila v ručně pletených svetrech, ponožkách, každý měl pletenou šálu, čepici a rukavice. Nebyla to otázka módy, ale bylo to něco, čím jste mohli být originální a zároveň to částečně šetřilo rodinný rozpočet. A samozřejmě, babičky měly nějakou zábavu. Ruční práce se ale v poslední době vracejí. Tentokrát už to je i otázkou módních trendů, ale třeba háčkováním se vyrábějí jiné věci než oblečení. Háčkují se hračky. Každá taková hračka je originální, protože i když použijete stejný postup a přízi, každá vzniká ruční prací, a proto je jedinečná.

háčkování

Narodí-li se vám miminko, které není donošené, je možné, že v porodnici dostane háčkovanou chobotničku. Chapadla chobotnice jsou uháčkované a zkroucené a nedonošeňátku připomíná pupeční šňůru. Mnoho žen, háčkařek, dodává porodnicím tyto hračky a je to forma sponzorských darů, protože materiál si tyto ženy shánějí samy a věnují háčkování svůj vlastní volný čas. Příze, ze kterých se chobotničky háčkují je přísně schvalována hygienou a chobotničku se miminko odnáší s porodnice s sebou domů.

chobotničky

Když je textilní galanterie s obsluhou, můžete si nechat poradit, kterou přízi je nejlepší použít jak na chobotničky, ale i na ponožky, svetry, šátky či čepice. Textilní galanterie nabízí ale mnohem více, než jen příze a vlny na pletení a háčkování. Také množství knoflíků, sponek, přezek, zipů a dalších potřeb k tomu, abyste si mohli ušít šaty, kalhoty atd. Když přijde do textilní galanterie žena jen pro jehlice, nikdy neodchází jen s nimi. Většinou objeví plno kouzelných klubíček, které na ni volají: „vem si mě!“. Návštěva textilní galanterie se šikovné zručné ženě většinou pěkně prodraží.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.