Zbavte se strachu z puberty svých dětí – poradíme vám, jak na to

0

Samotná puberta je brána jako jedno ze složitých období a to nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče. Možná často slýcháváte, že rodiče se až děsí z puberty svých vlastních dětí. Na jednu stranu je to opravdu pochopitelné. Někdy to s dětmi tak mlátí, že je vlastní rodiče pomalu ani nepoznávají. Je ale důležité, abyste neztráceli hlavu a zachovali klid. Je důležité myslet na to, že se jedná opravdu jen o přechodné období a všechno bude na konec zase dobré.
mladý kluk a kašna
Pokud se zeptáte rodičů, kteří už přežili pubertu svých dětí na otázku, jak to s nimi zvládli , odpoví vám jediné. Musíte zatnout zuby a vydržet.
Puberta je vlastně období kdy se z dítěte stává pomalu ale jistě dospělý člověk. Dítě začíná více vnímat samo sebe a okolní svět. Sami musíte uznat, že změna je tak zásadní, že to sebou prostě musí nějaké následky nést.
akné v pubertě
Puberta u každého dítěte probíhá jinak. Některé děti zvládají hormony lépe a některé zase hůře. U některých je už v opravdu brzkém věku a u některých zase až v pozdějším. Je to opravdu různé, takže nikdy nejste schopni říct či zjistit, kdy se to u vaší ratolesti vyskytne. Můžete pouze čekat, co čas přinese.
Abyste přežili pubertu svých dětí, musíte mít na paměti, že jim musíte být příkladem. Mluvte s nimi o vašem životě, omluvte se, když vám třeba omylem ujedou nervy, dodržujte to, co slíbíte apod. Jedině takhle neztratíte s puberťákem kladný vztah a dokážete tak pubertu v klidu přečkat. Myslete na to, že nic netrvá věčně.
upozornit na sebe
Uvědomte si, že puberta je právě to období, kdy se s dítětem nesmíte odcizit, jelikož by to poté mohlo mít následky na celý život. Pokud totiž ztratíte tu nit mezi vámi, bude pak velmi těžké ji natáhnout zpět.
Nebojte se, všechno se dá nějak zvládnout, i když to mnohdy není vůbec lehké.

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.