Uplatnění přenosné solární sprchy

0

Že existují venkovní solární sprchy u zahradního bazénu, jste se již zřejmě dovtípili, ale někteří lidé nemusí vědět, že se vyrábí i sprchy přenosné. Jsou zhotovené tak, že jejich zásobník na vodu se nachází v dolní části a tvoří zároveň pevný a stabilní podstavec. Takový zásobník může mít tvar válce anebo komolého kuželu. Přenášení sprchy pak oceníte v mnoha situacích:

dívka ve sprše

Naložte ji do auta a vezměte na dovolenou – představte si, že vás kamarádi pozvou na dovolenou v letním období do hor. Možná se vám to nezdá příliš romantické a úžasné, jako pobyt u moře, ale nenechte se mýlit, i na horách je krásně, a hlavně v teplém, slunečném letním období. Jednak tu bez problémů přečkáte tropická vedra, a pak si tu ještě užijete záporných iontů, kterých na horách bývá dostatek. Solární sprchu tu uplatníte u chalupy, a pokud je postavena ve svahu nakloněném k jihu, jak je to např. na Pěnkavčím vrchu v Krkonoších, slunce vám tu vodu ohřeje za pár hodin a ta se vám hodí po horské túře jako perfektní osvěžení. Zároveň ušetříte za ohřev vody a dovolená vás vyjde levněji.

pobyt v Krkonoších

Hodí se na chalupě – mnoho lidí tráví dovolenou na vlastní chalupě, odpočívají tu, sází zeleninu a sklízí ovoce, chodí na procházky, jezdí na kole a hrají badminton. Patříte-li mezi aktivní osoby, co neradi pouze pasivně sledují televizi a nechají si diktovat, co mají dělat, jistě na chatě najdete inspiraci k tvůrčí činnosti. Solární zahradní sprcha se stane vaším společníkem, až budete potřebovat umýt zahradnické nářadí, opláchnout sklizenou mrkev a vodnici, osvěžit obličej a chodidla anebo si vlézt pod sprchu celým tělem a dopřát si vodní reflexní masáž. A že je ohřev vody zdarma, vás může těšit ještě víc poté, co si na kalkulačce propočítáte, kolik vlastně díky sluneční energii ušetříte i přesto, že připočítáte náklady na zakoupení sprchy.

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.