Stres jako balvan, který nás táhne zpět

0

Každý z nás je jiný a pokud vstupujeme do kolektivu firmy musíme si uvědomovat, že jdeme do nového světa a respektovat jeho pravidla je více než pouhá slušnost.
Pokud šéf získá nového člena kolektivu, musí si o něm zjistit velmi rychle potřebné informace, protože pokud s novým člověkem přijde i nepřiměřený stres na jeho podřízené, pak mu do kolektivu přibyl i chybový faktor a značné riziko.
utíkající muž

Pečujte o své podřízené

Vy jste šéf, a proto si musíte všímat lidí právě vy, je vaší povinností dávat pozor na náladu kolektivu a všímat si svých podřízených tak, aby vám náhle nevypadl člověk jen proto, že už nezvládl hromadící se stres.
žena ve stresu

Toho, že se něco děje si můžeme všimnout poměrně snadno, protože lidé se začnou chovat jinak:

–          Bude chodit pozdě do práce, bude pracovat pomaleji
–          Mohou se mu třást ruce, zvýší se mu pocení, dostane tik
–          Bude podrážděný, hádavý, nervózní
–          Může upadat do depresí a cítit úzkost
–          Bude pravděpodobně unavený, slabý, náchylnější k nemocem

My jako nadřízení, nebo přátelé můžeme pomoci ostatním se zvládáním stresu.

Nesmí to však probíhat jako výsměch a rozhodně se to nesmí odehrávat na veřejnosti, nebo v pracovním kolektivu, jelikož tomu člověku už to tak nebude příjemné a už tím, že si uvědomí, že si toho někdo všiml se na něj vytvoří další tlak a další stres.
Pokud chcete někomu pomoci od stresu rozhodně to nehrajte na pracovní linku s tím, že zase bude lépe a rychleji pracovat, protože v tu chvíli to nebude to nejdůležitější, naopak je žádoucí, aby z daného člověka byli na čas jeho povinnosti, které nezvládá sejmuty, a to ideálně na trvalo tak, aby se dala práce zvládat i kdyby se musel přijmout další člověk, kvůli snížení tlaku na jednotlivce ve skupině.
dav lidí

Bez stresové prostředí

Firmy zamýšlející se nad tím, jak odbourat stres a zlepšit ovzduší ve své firmě začali pracovat s bez stresovými zónami, kam si může pracovník zajít, udělat kafe, dát si svačinu, nezvoní tam telefony, může si zaházet šipkami, udělá si příjemnou čtvrthodinku, zrelaxuje a vrací se k práci.
Lidé, kteří pracují v příjemném prostředí pracují více, lépe, déle a jsou spolehlivější s menší náchylností k onemocněním.
 

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.