Střecha, která vás nezklame

0


Pořídit si nebo udělat střecha na zahradě se rozhodně vyplatí. Můžete po ní schovat třeba auto, nebo v jejím chladném stínu vybudovat venkovní posezení.

Střecha, která vás nezklame

Zahradní prostor má tu výhodu, že nemusí sloužit pouze k pěstování rostlinstva, případně jako provizorní hřiště pro děti, ale můžete na tomto plácku vybudovat i něco pro sebe a své přátele. Ideálně nějaké hezké venkovní posezení. Pokud neplánujete koupi zimní zahrady, bude se sice jednat „pouze“ o sezónní záležitost, ale i tak se investice do takovéhoto posezení rozhodně vyplatí. V jarních a letních měsících je rozhodně trávit čas s návštěvami venku. Doma se užijete dost v době podzimu a zimy.

Obloukovitá pergola

Základem každého takového posezení je samozřejmě zahradní nábytek. Ten můžete sice koupit zcela nový, ale není to většinou třeba. Stejně dobře vám může posloužit zánovní koupený někde v antikvariátu nebo na internetovém bazaru. Krom nábytku byste však měli uvažovat rovněž o zastřešení, alespoň základním. Bez něj vás bude otravovat slunce více než chcete.

Proti slunci jsou nejlepší slunečníky. Ty jsou nejen praktické, ale často také velmi dobře vypadají. Nicméně ochraňují pouze proti slunečním paprskům. I když samozřejmě existují i speciální verze s nepromokavou látkou, většinou jsou během několika minut deště promočené. Díky tomu je možná lepší místo slunečníku zvážit něco trochu jiného, daleko lepšího. Třeba taková pergola nemusí být vůbec marná. Když pořídíte správný model, budete chráněni nejen před dotěrným sluncem, ale také před dešťovými kapkami a dalšími nepříjemnostmi, které se na vás mohou snášet z oblohy.

Zelená pergola

Materiál

I když jsou pergoly dnes poměrně levné, hlavně stavebnicové verze, zadarmo se nerozdávají. Pokud se budete chtít trochu rozšoupnout, může vás tato investice stát letní dovolenou v Egyptě. Ovšem pořád je to malá cena za něco tak trvanlivého jako je pergola. Zde ale hodně záleží na materiálu. V případě dřevěných konstrukcí je to, co se trvanlivosti týče trochu horší, ale s pravidelným ošetřováním pomocí speciálních ochranných olejíčků se to zvládnout dá. Hliníkové verze jsou daleko odolnější, ale na druhou stranu jim chybí přírodní vzhled, který je dnes tak žádán.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.