O čem muži sní?

0

Podle výzkumů sexuologů rozhodně sní o větší variabilitě partnerek. Muž má – biologicky vzato – miliony spermií, které by mohly dále šířit jeho geny. Spolu se základním sexuálním pudem je to tedy velmi silná energie, se kterou se muž vyrovnává v trvalejším vztahu a která jde proti jeho jednotvárnosti a dlouhodobosti. Od přírody zkrátka muž nemá trvalý vztah „zakódovaný“ a na rozdíl od ženy, která nedisponuje tak početným genetickým materiálem (tedy počtem vajíček), proto uvažuje i sní zcela jinak než ženy.
rande u kávy
 
Muži se řídí především vizuálními podněty, které „vysílají“ ženy. Nejsou to tedy slova ani jejich obsah, které muže doslova vábí. Na ženách je zajímá, zda je mladá, zdravá a plodná – a k tomu je vedou instinkty. Už žen tedy dávají přednost určitému poměru mezi pasem a boky, protože ten by měl plodnost žen odrážet. Některé výzkumy dokonce hovoří v přesných číslech, a to o poměru obvodu pasu a boků, který je roven 0,7. To by tedy i pro samotné muže mohlo být dostatečným vysvětlením, že jsou pro některé z nich atraktivní štíhlé ženy a pro některé plnoštíhlé. Klíčový je totiž pouze poměr velikosti přes boky a v pase, zatímco obvod ňader by – alespoň podle výzkumů – neměl hrát až tak klíčovou roli.
hádka a usmíření
 
Kam vede první pohled muže na neznámou ženu? Nechť se zkusí každý muž zamyslet, jak to má on sám, ale výzkumy říkají, že nejdříve padne pohled na oči a na druhém místě vzápětí na ženský klín. Pak teprve se pozornost muže dostane k již zmiňovanému poprsí, aby pohled následoval pas a boky, stehna a lýtka. Po celkové obhlídce se mužovo „oko“ vrací k obličeji ženy.
 
Dalším důležitým kritériem je pro muže to, zda mu žena voní. Tady jasně vede přirozenost. Řada mužů by dala raději přednost možnosti políbit ženu nenalíčenou, bez rtěnky a vrstvy make-upu. Dokonce i různé parfémy u žen mohou u mužů rušit přirozené spouštěče sexuální touhy. Pakliže je vše, jak má být, pak platí: Muž o ženu usiluje, zatímco ona si mezi muži vybírá.
 

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.