Elektrospotřebiče pro malé byty

0

Ne každý si může dovolit bydlet v krásném velkém domě nebo prostorném bytě. Je tomu právě naopak. Většina lidí žije spíše v menších obydlích, ale i ti si mohou pořídit standardní elektrospotřebiče bez toho, aniž by příliš tratili, co se týče komfortu. Pokud však patříte do sorty obyvatel, kteří žijí v malinkých garsonkách, asi byste se v rámci spotřebičů měli podívat po modelech, které nezabírají tolik místa, jako standardní typy. Není jich málo.
kuchyňská linka

Lednice

Začněme spotřebičem, který obecně zabírá nejvíce místa, a tím je lednice. Klasická chladnička se do malého kamrlíku příliš nehodí. Z toho důvodu byste si měli pořídit spíše menší verzi, která nebude zabírat zbytečně mnoho místa. Samozřejmě, že nenabídne tolik úložného prostoru jako běžně velké lednice, ale alespoň budete mít kam uložit netrvanlivé potraviny.

Trouba

Ani horkovzdušné trouby obvykle nepatří mezi prcky, takže je lepší zvolit si alternativu ve formě mikrovlnné trouby, ve které budete moci péct, rozmrazovat nebo třeba grilovat. Je však nutné, abyste si trochu připlatili a koupili si model, který všechny tyto funkce zvládne. Ve standardních typech totiž obvykle nejsou.

Vařič

Součástí trouby bývá obvykle i sporák. Ten můžete nahradit menší verzí, která má jednu, případně dvě plotny. V případě, že doma příliš nevaříte, je to ideální. Je možné si koupit i čtyř plotýnkovou varnou desku, ale v takovém případě se budete muset smířit s tím, že bude zabírat nemalé množství místa. Menší typy se dají po použití zavřít třeba do skříňky, což s většími deskami většinou udělat nejde.
kuchyňský spotřebič

Myčka

Kupodivu se v malém provedení dnes již prodávají i myčky na nádobí. Jedná se o malé elektrospotřebiče, do kterých se příliš mnoho nádobí nevejde, ale s trochou trpělivosti takto můžete umýt i po větší hostině. Některé myčky jsou dokonce kombinované s mikrovlnnými troubami, ale ty jsou poměrně dost drahé. V tomto případě sice ušetříte místo, ale ne peníze. Záleží na vás, čemu dáte raději přednost.


© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.