Bezpečná jízda pro koně i jezdce

0

Jízda na koni přináší velké potěšení a také je určitě prospěšná pro naše zdraví. Zejména psychické. Duše se najednou očistí a stane se lehčí a vy se oprostíte od mnoha problémů.

  • Jízda na koni ale pochopitelně potřebuje trénink a než se dostanete k opravdovému ježdění, bude to chviličku trvat.
  • Určitě ale stojí za to mít tu trpělivost a propracovat se například k ježdění westernovému.

Ve chvíli, kdy budete se svým koněm cválat po krajině, budou všechny starosti daleko za vámi. Pro bezpečí a pohodlí vaše i vašeho čtyřnohého přítele budete ale potřebovat vhodnou výbavu. Do té patří i westernové otěže. Tato součást koňského postroje musí být nejen esteticky dokonalá, ale také vyrobena tak, aby byla spolehlivá. Je to v podstatě prostředník komunikace mezi koněm a jeho jezdcem.

  • Prvotní je tedy materiál.
  • Tím by měla být pochopitelně kůže.
  • Vzhledem k tomu, že má tento prvek kůň neustále v kontaktu se svou kůží, mohly by umělé materiály vyvolávat alergické reakce.

Díky ruční výrobě je vše přesné a spolehlivé

Ruční výroba této součásti postroje zaručuje prvotřídní kvalitu zpracování. Stroj někdy „přehlédne“ některé nepřesnosti. Stačí, pokud dostane špatně zastřižené součásti a už může nastat nebezpečí, že se v nevhodný okamžik něco vyškubne. Člověk ale tuto chybu vidí a pochopitelně ji nezakomponuje do hotového výrobku.

westernové otěže

  • Westernové otěže mohou být doplněny o další součásti, koňského postroje, které budou ve stejném stylu.
    • Neměl by tedy chybět westernový poprsník, který je také ušitý z kvalitní kůže.

Veškeré vybavení je k dispozici v několika barevných variantách. Můžete tedy volit i podle barvy srsti vašeho koníka a vše sladit k naprosté spokojenosti. Ručně šité, a tudíž esteticky dokonalé postroje, jsou vždy ozdobou každého koníka například na přehlídkách nebo na různých oblastních i větších dostizích.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.