Dobré světlo

0

Když je léto, je světlo ještě hodně pozdě a není třeba to tak moc to řešit. S blížícím se podzimem však světla ubývá a je to s ním čím dál horší. Proto se musí svítit někdy už odpoledne a když se zatáhne tak i celý den.

Ke každé práci musí být řádné osvětlení a je jedno zda navlékáte nit do jehly, nebo tlučete kladivem do hřebíku. Při špatném světle se to dělá špatně, tím hůře že může dojít k úrazům. Píchnutí špendlíkem sice není žádná katastrofa, zato rána kladivem do palce či jiného prstu, to už je na pováženou. Proto se na každé pracoviště dává, nebo by alespoň mělo osvětlení co nejlepší a co nejsilnější, aby bylo vidět každičký detail.

Lustr nebo žárovka?

Podle toho se pak také nakupují osvětlovací tělesa, ať již třeba malá lampička do ložnice, zářivka do kuchyně nebo lustr do studentského pokoje. Každé těleso pak bude splňovat jiná kritéria.

Zde není dobré šetřit, nestojí to za případný úraz. Těch pár korun navíc za silnější žárovku není zase tak moc, takže si ji lze koupit. A pokud budeme vybírat celé osvětlovací těleso, berme to v potaz.

žárovka

Na nákup takových věcí můžete jistě vyrazit s celou rodinou a vybírat kde se dá, ale také můžete udělat naprosto jinou věc. Vezměte toho, kdo bude u tohoto světla nejvíce aktivní, uvařte si kafíčko a v klidu si vybírejte na internetu. Tento druh prodeje dnes velice „frčí“ a neskutečná výhoda je možnost vrácení zboží do dvou týdnů bez udání důvodu. Takže můžete věc vyzkoušet a pokud nebude vyhovovat, můžete ji vrátit zpět, pochopitelně nepoškozenou.

Vybírejte s manželkou, pokud bude světlo sloužit především pro ni v kuchyni, nebo s babičkou, která si u něj bude čítávat v křesle. Nebojte se vybírat s dětmi malými, nebo už i studujícími. Ty už nemusí řešit sílu světla, ale spíše jeho vzhled, vy jen dbejte na to, aby lustr, pokud to bude on, nestínil a světlo „nerušil“. Tak ať dobře vyberete.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.