Renesanční Florencie vás okouzlí

0

Krása města

Krásné a upravené město se nachází v Toskánsku, které patří k nejmalebnějším krajům v Itálii. Bylo postaveno u řeky Arno. Základy města sahají do roku 59 př. n. l. Ve středověku bylo městským státem a dobře se o něj starala bankéřská rodina Medicejů. Ti podporovali vzdělanost a Florencie byla nejen bohatá, ale také kultivovaná.

Památky

Florencie byla vždy centrem umění a pobývalo zde mnoho slavných osobností, například Botticelli, Michelangelo, Dante. Galileo. Město je plné vzácných uměleckých památek. Historické centrum je už mnoho let zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

florence

Centrum města tvoří dvě náměstí: Piazza della Signora a Piazza dell Duomo. Najdete zde slavnou kavárnu Rivoire a také slavnou galerii v Palazzo Vecchio. Palác zdobí 95 metrů vysoká věž.

Nejslavnější dominantou města je dóm Santa Maria del Fiore s nádhernou fasádou. Můžete si vyšlápnout 463 schodů a prohlédnout si město z výšky.

Záplavy

V roce 1966 se městem prohnala stoletá voda a došlo k rozsáhlým záplavám, které způsobily mnoho škod. Jen díky silnému turistickému ruchu se podařilo skoro vše opravit.

florence1

Významné stavby

Hlavní pěší zóna Via dei Calzaiuoli vás dovede ke kostelu Orsanmichele, který má několik nádherných soch. Téměř symbolický je již Ponte Vecchio je plný obchůdků věhlasných zlatnických firem. V podobě, jaké ho můžete obdivovat dnes byl už ve 13. století. Nad krámky vede chodba, kterou využívala florentská šlechta. Most přestál i druhou světovou válku, ani nacisté neměli sílu ho zničit a byl to jediný most, který ve městě nechali.

Nejvýznamnějším místním kostelem je Santa Croce. Je mimořádně precizně zdobený a poslední odpočinek zde našlo mnoho významných obyvatel města.

Návštěva města

Návštěva Florencie je jedinečným zážitkem a většina návštěvníků se sem ráda vrací. Památky nejsou zdaleka vše, co je zde k obdivování. Město má také množství malých útulných kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat výtečnou kávu nebo oběd z místních surovin.

Doprava

Do Florencie se dá dojet autem i vlakem, ale nejrychlejším způsobem je letecká doprava. Přímé lety z Prahy jsou hlavně v turistické sezóně hodně oblíbené a pokud chcete letět levně, musíte si letenky florencie obstarat s předstihem. Na akčních letenkách ušetříte až několik desítek procent z ceny.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.