Půjčovna dodávek v Praze 6 pronajímá vozy i na okružní jízdy po republice

0

Když se pozorně zadíváte na mapu Evropy, zaměřenou čistě na geografické linie (nížiny a pohoří), jistě si všimnete, že Česká republika je téměř zcela ohraničená úzkým pásem hraničních hor. Až na Břeclavsko, údolí řeky Moravy a Dyje, jsme pomyslně chráněni ze všech stran horskými úbočími a štíty. V tomto směru je naše země v celé Evropě zcela výjimečná, srovnávat se s ní může jen Pyrenejský poloostrov, tedy Španělsko spojené s Portugalskem, které chrání jako předěl od evropského kontinentu pohoří Pyrenejí.

pohled na Sněžku

Hraniční hory bývaly důvodem k výstavbě opevnění a strážních hradů a v současné době jsou také vhodným místem pro stavby různých vyhlídkových věží a rozhleden. Daleké rozhledy jsou také svým způsobem přirovnáním k tomu, mít přehled ve svém životě o tom, co se děje kolem nás, zejména v naší zemi.

rašeliniště Boží Dar

Máme pro vás tip, jak prožít volné dny, aniž byste podléhali programu cestovních kanceláří, a vytvořili si jej podle svého. Jednou z možností, jak to udělat, je pronájem dodávky z půjčovny dodávek v Praze 6 s cílem využít vůz pro okružní cestu podél hraničních hor. Nepochybně se tu nebudete nudit a čeká vás celá řada zajímavých míst, která byste neměli minout bez povšimnutí. A pokud si děláte starosti s ubytováním, i v horách existují autokempy, kde se dá levně přenocovat, případně si můžete zajistit pobyt v některém z rodinných penzionů.

Začněme třeba v Krkonoších, kde je atraktivních míst celá řada, plynule se odtud můžete přesunout do Jizerských hor a podél Ještědsko-kozákovského hřbetu do Lužických hor. Národní park České Švýcarsko pak plynule navazuje na hřbet Krušných hor a k jihu se následně stáčí Slavkovský les a Český les. Jižní cíp republiky uzavírá Šumava a Novohradské hory a za Břeclaví na východní straně Bílé Karpaty a Beskydy. Severní strana je ohraničena Hrubým Jeseníkem a Orlickými horami.

Cestování po horách, které můžete zpestřit i cykloturistikou, vás jistě osloví, tato místa jsou řídce osídlena, nejsou zasažena průmyslem, je tu čistý vzduch, mnoho záporných iontů, což vám prospěje i po zdravotní stránce k posílení imunity a odbourání stresu.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.