Proteinová dieta – co jíst abyste zhubli

0


Proteinová, neboli taky bílkovinová dieta spočívá v tom, že bude jíst potraviny s vyšším obsahem tuků a proteinů. Zatímco naopak obsah sacharidů je hodně minimální. Klasické potraviny obsahují tři esenciální diety, pracuje s vysoce kvalitními bílkovinami, ty brání spalování svalové hmoty a podporují spalování tuků.

Strava bohatá na bílkoviny má nižší glykemický index. To potlačuje chuť na sladkosti a také díky tomu budete mít pocit nasycenosti. Proteinová dieta zlepšuje svalovou hmotnost a zrychluje metabolismus, tudíž se násobí efektivita spalování kalorií. Během proteinové diety se jídlo rozpočítá na 5 až 6 menších porcí, které obsahují vápník, vitamíny a jiné tělu prospěšné látky. Tím se pokryje celodenní příjem energie, a tudíž se tělu neukládají žádné zásoby. Proteinová dieta se dělí na tři fáze, u kterých dochází k viditelným změnám.

slepičí vejce

Příkladový jídelníček

Jedná se o omezení či definitivní vyloučení příloh z jídelníčku, jako je například rýže, těstoviny, brambory a jiné. Proteinová dieta zahrnuje do našeho jídelníčku potraviny s obsahem živočišných proteinů, jedná se například o maso, sýry, mléko, ryby, vejce, zeleninu, tvaroh a jiné. Když přejdete na proteinovou dietu, docílíte získávání energie spalováním tuků, místo sacharidů. Jak by měl vypadat správný jídelníček, tak se můžete nechat inspirovat na .

plátek sýra

Využití a výhody proteinové diety

Nejčastěji proteinovou dietu dodržují obézní lidi, kteří chtějí zhubnout a nabrat svalovou hmotu, ale i lidi, kteří mají zdravotní problémy. Často se proteinová dieta předepisuje dětem trpícím epileptickými záchvaty, dále lidem s metabolickými poruchami a lidem, kteří trpí sklerózou.

Dokáže potlačit příznaky rakoviny, dokáže kontrolovat hladinu cukru v krvi a potlačuje výskyt celiakií. Proteiny udržují svalovou hmotu a snižují pocit hladu a eliminuje plynatost, tělo do sebe příjme hodnotné látky a vlákninu, to vše podporuje chod střev.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.