Jak se vyrovnat s životem na vozíku?

0


Náš život je nevyzpytatelný. Nikdy nevíme, co se stane příští den, ba, ani příští minutu. Během pár minut se může náš život obrátit o sto osmdesát stupňů, ani nebudeme vědět jak. Může přijít třeba nějaká vážná zdravotní komplikace. A může se stát, že přijdeme o to, co jsme celý život považovali za samozřejmost. Například o schopnost chodit. Může se stát, že skončíme na vozíku.

invalidní vozík

Když se dostanete do této situace, důležité je nevzdat život. Tím, že se vám do života postavila tato překážka, život nekončí. Nejdůležitější je, udržet si kvalitu života na co nejvyšší úrovni. Je jasné, že se budete s novým životem dlouho sžívat. Sice se změnil vaše tělo, ale ne vy samotní. Neznamená to, že nemůžete i tak prožít šťastný život.

Dnes už existuje spousta kompenzačních pomůcek, které vám usnadní život i přesto, že nemůžete chodit. Nejprve se samozřejmě budete potřebovat nějak pohybovat. K tomu budete nejspíš využívat invalidní vozík. Dnes už existuje spoustu typům invalidních vozíků, včetně těch elektrických, které se pohybují za vás, abyste si nenamáhali ruce. Nezapomeňte, že ve vozíku teď budete trávit spoustu času, a proto by měl být pro vás pohodlný. Neunáhlete se s výběrem. Doporučujeme poté pořídit do vozíku zdravotní podložku na sezení.

invalidní vozík

Ale existují i další pomůcky. Polohovací lůžko, různé věci do koupele, které vám umožní být soběstační v oblasti hygieny, různé podáváky, které vám pomohou s tím, že teď budou pro vás některé věci příliš vysoko a mohli bychom pokračovat do nekonečna.

Existuje teď navíc i spoustu organizací, které pomáhají lidem na vozíku. Nejenom s tím, jak se postarat sami od sebe i přes vaše postižení, ale i s psychickou stránkou této změny. Navíc se díky těmto organizacím můžete seznámit s lidmi, které postihl podobný osud, jako vás. Socializace je také totiž velmi důležitou věcí.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.