I s pronajatým vozem si užijete výletů a dovolených

0

Nemáte vlastní vůz

Nedisponujete vlastním automobilem, a přesto máte řidičské oprávnění? Není to důvodem k nějakému studu, spíše naopak to může být výhodou v mnoha situacích. Kupříkladu tehdy, nemáte-li potřebu vozidlo využívat každý den. Pokud se dopravujete do zaměstnání městskou dopravou, anebo pracujete z domova, a nakupujete většinu zboží přes eshopy s dovozem až domů, a to včetně většiny potravin, zjistíte, že se vám auto vyplatí zejména pouze na dovolenou či na víkendové cestování, a tehdy je výhodnější vozidlo si pronajmout.

zřícenina hradu Trosky v Českém ráji

Uvědomte si, že se vás v takovém případě netýká povinné ručení, STK, dálniční známky, výměny technických kapalin a pneumatik a samozřejmě nezbytné opravy a výměny vadných dílů a také pořizovací cena samotného vozu. Stačí si jednoduše rozepsat, na kolik vás vyjde zapůjčení vozu několikrát do roka, a vypočítat, co je levnější, zda jeho pronájem, anebo vlastnictví. Možná se dopočítáte k zajímavým výsledkům.

Která lokalita je nejlepší

Pokud si pronajímáte osobní automobil pro výlety a na dovolenou, měli byste již předem mít naplánovanou přibližnou trasu, nebo alespoň lokalitu, kam vyrazit. Doporučit bychom vám mohli mnoho míst v tuzemsku, a pokud dáváte tuzemské rekreaci přednost zejména kvůli klidu a pohodě, bezproblémovému ubytování, vcelku pohodovým lidem a překrásným přírodním scenériím, mohl by vám vyhovovat Český ráj a na něj navazující Ještědsko-kozákovský hřbet a Jizerské hory.

horský hotel Ještěd

Z autopůjčovny v Praze 9 to sem není daleko, většinu cesty absolvujete po dálnici D10 a pak už se budete rozhlížet, kterým místům dát přednost, zda Hrubé Skále, hradu Kost, zřícenině hradu Trosky, anebo Tatobitům, zřícenině pískovcového hradu Rotštejn, rozhledně na Kozákově, případně rozhledně Královka, Mariánské hoře, přehradě Souš v Desné, Josefově Dolu, Hornímu Maxovu a Bukové hoře, horskému hotelu Ještěd či dalším krásným místům v této oblasti.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.