Filmové weby

0

Je to určitá forma deníčku. Tak si i po letech připomenete, že jste film viděli a jak se vám celkově líbil. Základní web je ten z Československé databáze, proto se jmenuje CSFD. Je u nás ten nejobsáhlejší, nejnavštěvovanější a prostě je vůbec nej. Oproti jiným má obrovskou výhodu soukromých poznámek, takže si zde můžete poznamenat i to s kým jste film viděli a kde. A hlavně co vám ten někdo koupil nebo jak se choval. Tuto vychytávku nemá žádný web u nás a pokud je známo, tak ani jinde na světě.
Film do kamery
Hledání filmu je tu jednoduché, má i podrobné vyhledávání a také podle žánru. Co to znamená? Nu, třeba máte chuť na specifický film. Najedete na podrobné vyhledání filmu, zvolíte kategorii a vyjedou vám názvy. Na vás už je jen to, kde si film obstaráte a jak.
Druhý nej web pro naši republiku je Česká filmová databáze. Název webu je FDB, a v podstatě má vše, co web předešlý. Je zde však absence soukromých poznámek a dost nedodělaný seznam filmů. Občas se stane, že zde nenajdete ani filmovou novinku, či film aktuálního roku. Ale jinak je na rozdíl od předchozího takový „lidštější“. Také mu škodí lež v přidaném obsahu filmu. Prý jeho posouzení trvá nejdéle týden. Ani náhodou. Běžně čekám na schválení i tři měsíce. Ale pro běžného uživatele toto význam nemá.
VHS kazeta
Tyto dva weby by měly být základním pilířem filmového fandy. Oba jsou na vysoké profesionální úrovni a oba splní to co od nich očekáváte.
Nevím, zda má smysl rozebírat další stránky. Není jich ani moc, a většinou jsou čistě obsahově reklamní. Ale do přehledu sem by být zařazeny měly.
Takže legrační je napříkladweb CFN, který autoři honosně nazývají České filmové nebe. Najdete zde sice něco o filmech, ale většinou vás to přehodí na reklamu nebo na jiný web. Hnus.
Dále je zde Kinobox, který má alespoň dobře udělaný přehled a je hezky zpracován. Nuže, vyberete si ten svůj? 

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.