Trampolíny s ochrannou sítí pro maximální bezpečnost

0

Skákání na trampolíně není jen zábavou pro děti či účinnou pomůckou na hodině tělocviku, ale již několik let se řadí do samostatného sportovního odvětví. V roce 2000 bylo skákání na trampolíně zařazeno do letních olympijských her.

trampolína
 
Trampolíny s ochrannou sítí jsou zárukou efektivního a bezpečného skákání. Pro děti jsou nezbytnou záležitostí. Zároveň skákání si mohou užít i dospělí a využít i v rámci cvičení v pohodlí své zahrady. Dnes jsou k dostání trampolíny s ochrannou sítí v kamenných obchodech, rovněž ve specializovaných prodejnách a e-shopech. Stačí si vybrat. Dle jakých parametrů vybírat?
 
Velikost trampolíny
 
Jedná se o velice důležité kritérium při samotném výběru. Je pravdou, že čím větší trampolína, tím poskytne větší zábavu při skákání. Na větší trampolíně může skákat celá rodina. Stejně tak dítě si může užít aktivitu s kamarádem, což je zajímavější pro dítě, než když skáče samo.
 
Vybírat lze i na základě tvaru a rozměru. K dostání jsou i trampolíny kulaté, obdélníkové nebo čtvercové. Avšak při samotném rozhodování ohledně velikosti je zapotřebí vzít v úvahu prostorové možnosti. Je nutno myslet na to, že musí být z bezpečnostního hlediska minimálně jeden metr volný prostor po obvodu trampolíny.
 
Zaměřeno na nosnost
 
U každé trampolíny musí být uvedeno nejvyšší možné zatížení. Základ spočívá v dostatečné pevnosti. Je důležité se tímto údajem ohledně nosnosti řídit. Pokud by tomu tak nebylo, jednak se jedná o riziko úrazu, ale také díky namáhání pružin trampolíny dojde ke zkrácení životnosti.

trampolína se sítí
 
Správná péče
 
Vše si žádá náležitou a pravidelnou údržbu. V tomto případě se však nejedná o nic složitého. Pokud je trampolína zašpiněná, postačí ji umýt běžným čisticím prostředkem. Před montáží je doporučeno namazat ocelové spoje vazelínou.
 
Užijte si skákání na trampolíně, která je velice efektivní a poskytne zábavu celé rodině. A ještě uděláte mnoho pro své zdraví.
 

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.