Napětí není proud

0

Co je to vlastně ta elektrika? Zastarale tramvaj. Ne to není vtip, ono se tak opravdu tramvajím říkalo. Jezdily na tento pohon tak také tento název. A ještě přesněji šlo o elektrický vůz. Zkuste to říct dnes, třeba jako odpověď na otázku, kam pospícháte. Znělo by to zajímavě, že jo?
On ten celý název je trošku zavádějící, protože celý vůz nikdy elektrický sám o sobě nebyl a není. Ale to jsme mimo téma.Digitální měřák
Takže elektřina je pohyb elektricky nabitých částic. Na koncích „něčeho“ vytváří elektrické napětí. To se pak dá měřit a využívat. Konec něčeho je v podstatě koncové zařízení, například to, co máte doma v každém pokoji, a to jsou zásuvky. Ne ty v psacím stole, ale ty ve zdi. Již zde můžete měřákem měřit. Ale co? A jsme právě u jádra pudla, protože si mnoho lidí plete volty a ampéry.
Když vidím u někoho strkat kolík měřáku do zásuvky, a pak jej slyším hlásit, že tam je proud dvě stě třicet, pokouší se o mě mrtvice a o tomto odborníkovi si pomyslím svoje.Elektrikář
Takový mi nesmí ani radit. Kdo ví, co by mi poradil, když potřebují nové zásuvky. Naštěstí je nepotřebuji, mám skvělé zásuvky Schenider, v každém pokoji jinak barevnou variantu, a jsem s nimi navýsost spokojen. Mohu je každému doporučit.
Já osobně se elektriky bojím a sám bych si je neměnil. Také mám k elektřině úctu, ale tolik vím, a vy si to také zapamatujte, žeproud se udává v jednotkách Ampér!!! Nikoli Voltů! Mezi napětím a proudem je totiž dost veliký https://www.databazeknih.cz/serie/augustin-veliky-2958 a hodně podstatný rozdíl. Napětí vám neublíží, ale proud vám může kapičku zacloumat sebevědomím, a pokud projde srdeční krajinou, jste na márách. Tak je to a ne jinak. Takže když změříte proud v zásuvce, nahlaste, kolik jste naměřili ampér, když chce někdo ať hlásíte volty, tak je hlaste, ale taky říkejte, že je tu napětí tolik a tolik voltů. Maličkost, ale někdo na ni může doplatit. Někdy fatálně.

Related Posts

© Sark.cz - Všechna práva vyhrazena.